KRYEFAQJA » 2018 » Janar (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Janar 2018

Ambasada e SHBA thirrje shtetasve amerikanë : Shmangni vendet e protestës

Negociatat, ambasada amerikane: Vendim pozitiv, por duhet rritur ritmi në reformën në drejtësi, dhe luftë kundër korrupsionit e krimit të organizuar

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, u ka kërkuar shtetasve amerikanë që gjenden në Tiranë, të mbajnë një profil të ulët të shtunën gjatë protestës së paralajmëruar të opozitës. Ambasada u bën thirrje të shmangin vendet ku opozita do organizojë protestën, siç është qëndrimin përpara Kryeministrisë, sheshit “Skënderbej” dhe …

Më shumë

Lirohen 4 protestuesit e plehrave

Gjykata ka dhënë masën “detyrim paraqitje” për katër banorët që u ndaluan dy ditë më parë nga policia, teksa protestonin kundër ngritjes së një incineratorit në Verri të Fierit. Policia i mbante në paraburgim, banorët protestues, por gjykata vendosi që hetimet ndaj tyre te zhvillohen ne liri. Protestuesit janë Aleksandër …

Më shumë