KRYEFAQJA » 2018

Arkiva Vjetore: 2018

Kryeministri Rama, takim me rektorët dhe dekanët e universiteteve publike

Kryeministri Rama, takim me rektorët dhe dekanët e universiteteve publike

Edi Rama, në një lëvizje surprizë, takoi në Ministrinë e Arsimit, rektorët dhe dekanët e universiteteve publike. Me tone revoltuese, Kryeministri i bëri ata përgjegjës për situatën në universitetet publike dhe kërkoi prej tyre marrjen e përgjegjësive. Ky takim i kreut të ekzekutivit, vjen kur prej 9 ditësh studentët e …

Më shumë

Kthimi i buxhetit, Rama replikon me Metën

Kthimi i buxhetit, Rama replikon me Metën

Kryeministri Edi Rama është përplasur në distancë me presidentin Ilir Meta, menjëherë sapo ky i fundit ktheu në parlament projektligjin për buxhetin e vitit 2019 dhe paketë përkatëse fiskale. Zoti Rama e konsideroi madje si formë presioni kundër dialogut. “Interesant! Presidenti kthen buxhetin e Shqipërisë pas prezantimit të kërkesave të …

Më shumë

Presidenti Meta kthen projektbuxhetin dhe rreshtohet krahas studentëve

Presidenti Meta kthen projektbuxhetin dhe rreshtohet krahas studentëve

Presidenti Ilir Meta është rradhitur krahas studentëve në protestën e tyre ndërsa ka kthyer në parlament projekligjin për buxhetin e shtetit dhe paketën fiskale të vitit 2019. Lajmi u mësua sot në mesditë ndërsa parlamenti ishte përfshirë në një debat për protestën e studentëve. Zoti Ruçi sapo kish njoftuar se …

Më shumë

Rama në “Twitter”, ripërsërit ftesën për dialog me studentët

Ndërsa studentet vijonin protestën përpara Kuvendit të Shqipërisë, Kryeministri Edi Rama, në mediat sociale, ripërsërit ftesën për dialog. Kryeministri shkruan: “Miq! Kori i protestës kur s’të dëgjojnë është domosdoshmëri. Refuzimi në kor i Dialogut është dobësi. Ju duhet ta dini që UNE JAM ME JU. Jam gati për të 8 PIKAT. …

Më shumë

Kryemadhi kundër Ramës: Je armiku i popullit! Do të ikësh si kufomë politike!

Kryemadhi kundër Ramës: Je armiku i popullit! Do të ikësh si kufomë politike!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar ashpër pasi parlamenti ka hedhur poshtë amendamentet e partisë së saj për tu ardhur në ndihmë studentëve protestues dhe arsimit shqiptar. Në qendër të reagimit të saj ishte kryeministri Edi Rama të cilin zonja Kremadhi e konsideroi armik të popullit. “Ti sot tregove …

Më shumë