KRYEFAQJA » 2017 (Faqe 8)

Arkiva Vjetore: 2017

Dekriminalizimi, prokuroria kërkon heqjen e mandatit për dy deputetë

KQZ diskuton mandatet e Rakipit dhe Rehovicës

Prokuroria e Përgjithshme kërkoi heqjen e mandatit për dy deputetë, përkatësisht për ligjvënësin e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet Aqif Rakipi dhe atë të Lëvizjes Socialiste për Integrim Gledion Rehovica. Burime nga prokuroria bëjnë me dije se deputetët preken nga ligji i dekriminalizimit që i kushtëzon Komisionit Qendror të Zgjedhjeve …

Më shumë

Dhënia e nështetësisë shqiptare kryepeshkopit Anastas, Pavlopulos për shëndet Metën

Pavlopulos rreth nënshtetësisë shqiptare të Kryepeshkopit Janullatos

Vendimi i presidentit Ilir Meta për ti dhënë nënshtetësinë shqiptare Kryepeshkopit Anasatas,  ka marrë vlerësimet e politikës më të lartë greke, duke shtuar ndjeshëm kreditet e marrëdhënieve mes dy vendeve në mes të diskutimeve të mbetura pezull për disa dhjetëvjeçarë. Mediat greke i kanë bërë vend gjithë protokollit të shtetit …

Më shumë

Korça pushtohet nga turistët

Korça pushtohet nga turistët

Festat e fundvitit kanë bërë që qyteti i Korçës të pushtohet nga turistët. Ata po shijojnë një atmosferë të veçantë festive në qytet, por edhe në fshatrat turistikë të zonës. Por duket se këtë situatë e kanë shfrytëzuar veçanërisht pronarët e hoteleve dhe bujtinave pritëse. Veç ambientit festiv që ofrojnë …

Më shumë