KRYEFAQJA » 2017 (Faqe 7)

Arkiva Vjetore: 2017

Dhuna ndaj deputeteve në kuvend, AGD i kërkon Ruçit dënimin e fajtorëve

Dhuna ndaj deputeteve në kuvend, AGD i kërkon Ruçit dënimin e fajtorëve

Aleanca e Grave Deputete i kërkoi Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, që të dënojë dhe të marrë masa për deputetët dhe punonjësit e policisë që ushtruan dhunë kundër dy deputeteve të LSI Kejdi Mehmetaj dhe Floida Kërpaçi, në seancën plenare të zgjedhjes së Kryeprokuores së përkohshme. Gratë deputete shprehën shqetësimin …

Më shumë

Damask, nisin evakuimet mjekësore

Damask, nisin evakuimet mjekësore

Kanë nisur evakuimet mjekësore në një prej rrethinave të Dasmaskut që kontrollohet nga rebelët dhe mbahet nën rrethim nga forcat qeveritare siriane. Kryqi i Kuq tha se pacientët në gjendje më të rëndë po dërgohen nga zona e Gutas Lindore në brendësi të kryeqytetit. Javën e shkuar, organizatat bamirëse lajmëruan …

Më shumë

Pensilvani, rekord bore dhe festë

Pensilvani, rekord bore dhe festë

Bora nuk është asgjë e re për qytezën amerikane Erie në shtetin e Pensilvanisë, por dita e Krishtlindjeve solli një rekord reshjesh në zonë duke detyruara autoritetet të shpallin gjendjen e jashtzakonshme. 86cm borë ranë brenda ditës, ndërsa 60 prej tyre brenda katër orësh, duke mbuluar gjithçka me një shtresë …

Më shumë