KRYEFAQJA » 2017 (Faqe 642)

Arkiva Vjetore: 2017

Kim Jong-un: Jemi në “fazën perfundimtare” të raketës balistike ndër-kontinentale

Kim Jong-un: Jemi në “fazën perfundimtare” të raketës balistike ndër-kontinentale

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un, tha se vendi i tij është në “fazën perfundimtare” të ndërtimit të raketës balistike ndër-kontinentale. Gjatë një fjalimi të transmetuar në televizion, Kim Jong-un ka thënë se Koreja e Veriut ka “shënuar ngritje si fuqi bërthamore” në vitin 2016 dhe “se shpejti do …

Më shumë

Shqipëria pret Vitin e Ri 2017

Shqipëria pret Vitin e Ri 2017

Sheshet kryesore të qyteteve më të mëdha shqiptare u kthyen në epiqendra të festimeve për të pritur Vitin e Ri 2017. Në Tiranë qendra e festës ishte Sheshi “Nënë Tereza”. Bashkia e Tiranës ishte kujdesuar që dekori i fetsës të ishte sa më mbresëlënës, ndërsa kishte organizuar aktivitete festive. Vetë …

Më shumë