KRYEFAQJA » 2017 (Faqe 641)

Arkiva Vjetore: 2017

Epidemia e gripit, mbyllen çerdhet, kopështet dhe shkollat deri në 7 janar

ministria e shendetesise, masa per parandalimin e gripit, mbyllen institucionet, arsimi parauniversitat

Sëmundshmëria gripale në vend po rëndohet për shkak të përhapjes së menjëhershme të virusit. Nisur nga numri i lartë i qytetarëve që kanë kërkuar ndihmë pranë qëndrave shëndetësore gjendja mund të konsiderohet prag epidemie. Sipas ISHP në një javë janë rregjistruar mbi 15 mijë vizita me simptomat e gripit, por …

Më shumë

Koncerti i Vjenës në Tiranë, tejkalohen pritshmëritë

shkelzen doli, tirane, ansambli i filarmonise se vjenes, qeleshe dhe raki, plis,

Violinisti shqiptar Shkelzen Doli tejkalon pritshmëritë me koncertin e organizuar në Tiranë, mbrëmjen e djeshme. I mbërritur në Shqipëri, një ditë pasi mori pjesë në koncertin e fillim vitit në Vjenë, artisti shqiptar dhe Ansambli i Filarmonisë vjeneze, përformuan me rezonancë të lartë profesionale në kryeqytet. Në një shfaqje që …

Më shumë