KRYEFAQJA » 2017 (Faqe 60)

Arkiva Vjetore: 2017

Situata e reshjeve në vend

E Premte 2 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Në të gjithë territorin e vendit kanë filluar reshjet e shiut dhe deri tani nuk është paraqitur ndonjë situatë problematike. Në rast përmbytjesh nga reshjet e shiut, janë vënë në gadishmëri të gjithë hidrovoret që nga dita e djeshme për të mbajtur në nivele sa më të ulta ujin dhe …

Më shumë

SHBA u kërkon të gjitha kombeve të ndërpresin çdo marrëdhënie me Penianin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u kanë kërkuar të gjitha kombeve të shkëpusin lidhjet diplomatike dhe tregtare me Korenë e Veriut, pas testit të fundit balistik të ndërmarrën nga vendi komunist. Duke folur në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit, ambasadorja amerikane Niki Heili tha se Presidenti Tramp i kishte kërkuar …

Më shumë