KRYEFAQJA » 2017 (Faqe 31)

Arkiva Vjetore: 2017

Bushati: Shqipëria nuk ka një qëndrim të ri për çështjen Izrael-Palestinë

Pika e kalimit kufitar Zogaj-Skje, Bushati jep hollësi

Çështja e Jerusalemit dhe rezoluta e Organizatës së Bashkëpunimit Islamik u debatuan të enjten në Kuvendin e Shqipërisë, kur deputeti demokrat Tritan Shehu pyeti Ministrin e Jashtëm Bushati për qëndrimin e përcjellë përmes Ambasadorit shqiptar në konferencën e OBI, të pakonsultuar as në Komisionin e Jashtëm dhe as me opozitën. …

Më shumë

“Loro Boriçi”- Ze Maria: Policia dhunoi futbollistët e mi: Zeka: Forcat e rendit bënë vetëm detyrën

"Loro Boriçi"- Ze Maria: Policia dhunoi futbollistët e mi: Zeka: Forcat e rendit bënë vetëm detyrën

Që ndeshja Vllaznia-Tirana do të mbarte tension, kjo dihej, por përfshirja e policisë në dhunën ndaj futbollistëve kryeqytetas ka ngjallur debat. Versionet e të dy klubeve janë të ndryshme. Trajneri i Tiranës, Ze Maria deklaron se futbollistët e tij janë dhunuar nga forcat e ruajtjes së rendit. “Policët këtu nuk …

Më shumë