KRYEFAQJA » 2017 (Faqe 30)

Arkiva Vjetore: 2017

Google zbulon sozinë e sistemit tonë diellor

Ashtu siç paralajmëroi që në fillim të javës, shkencëtarët e NASA-s dolën për të dhënë “lajmin e madh”. Bëhet fjalë për zbulimin e një sistemi diellor thuajse identik me sistemin tonë. Zbulimi është realizuar duke shfrytëzuar inteligjencën artificiale të Google. Bëhet fjalë për sistemin Kepler-90. Ylli i këtij sistemi është …

Më shumë

Euroliga e basketbollit, Reali thyen Barcelonën në derbi

Veprimtaria më prestigjioze e basketbollit të klubeve të Evropës, Euroliga, ka luajtur të enjten takimet e radhës dhe, sikundër ka bërë gjatë gjithë këtij sezoni, Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar ka sjellë për sportdashësit drejtpërdrejt sfidën më të spikatur, derbin klasik të Spanjës midis Realit të Madridit dhe Barcelonës, që u …

Më shumë