KRYEFAQJA » 2017 (Faqe 22)

Arkiva Vjetore: 2017

Mustedanagiç për seleksionimin e futbollistëve të rinj

Mustedanagiç për seleksionimin e futbollistëve të rinj

Federata Shqiptare e Futbollit ka kryer një tjetër seleksionim për futbollistët e moshave, të cilët përfshinin fëmijë të datëlindjeve 2001, 2002 e 2003. Kanë qenë plot 2785 lojtarë të vegjël të cilën janë vëzhguar nga trajnerët e të gjithë ekipeve kombëtare të Shqipërisë. Trajneri i U17 Xhemal Mustedanagiç dhe ai …

Më shumë

Rama në Bruksel: Shqipëria do ta meritojë plotësisht hapjen e negociatave për anëtarësimin në BE

Rama në Bruksel: Shqipëria do ta meritojë plotësisht hapjen e negociatave për anëtarësimin në BE

Kryeministri socialist Edi Rama ka shprehur bindjen se Shqipëria do ta meritojë plotësisht hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Deklaratën e tij ai e bëri pas takimeve me përfaqësuesen e lartë për Çështjet e Jashtme, njëkohësisht zëvendëspresidentja e Komisionit Evropian për Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini të hënën pas …

Më shumë

Zgjedhja e kryeprokurores, BE dënon dhunën dhe sugjeron partneritetin

Zgjedhja e kryeprokurores, BE dënon dhunën dhe sugjeron partneritetin

BE-ja me anë të një deklarate dënon dhunën në protestat e djeshme dhe sjelljen e anëtarëve të Parlamentit shqiptar në seancën plenare të zgjedhjes së prokurores së përgjithshme të përkohshme në parlament të hënën më 18 dhjetor. “Proceset demokratike, qofshin ato seanca parlamentare apo protesta, duhen lejuar të zhvillohen në …

Më shumë

Gjiknuri kallzon drejtuesit e ARRSH: Kanë shkaktuar rreth 54 milion dollarë dëm

Gjiknuri kallzon drejtuesit e ARSH: Kanë shkaktuar 54 milion euro dëm

Emri ish-drejtorit të Autoritetit Rrugor Shqiptar Dashamir Xhika është dërguar në Prokurori nga ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri. Akuza për Xhikën është shpërdorim detyre në ndërtimin e aksit rrugor Tiranë-Elbasan. Kallëzimi për ish-drejtorin e ARRSH Dashamir Xhika u bë pas përfundimit të auditit për rrugën Tiranë-Elbasan. Gjithashtu Ministria …

Më shumë

Administrata amerikane: Korea e Veriut përgjegjëse për sulmin kibernetik

Administrata amerikane është shprehur se Korea e Veriut ishte përgjegjëse për sulmin kibernetit UanaKraj që preku këtë vit spitalet, bizneset dhe bankat botërore Sulmi goditi më shumë se 300 mijë kompjutera në 150 vende të botës, duke shkaktuar dëme me vlerën e miliarda dollarëve. Ndihmësi i presidenti Donald Tramp, Thomas Bossert, …

Më shumë

Protesta në Ballsh

Protesta në Ballsh

Qindra punonjës të Kombinatit të Përpunimit të Naftës në Ballsh kanë dalë në protestë para portës së uzinës. Protesta kishte si kërkesë parësore, pagën e papaguar të muajit Nentor. Një tjetër kërkesë e tyre është edhe rifillimi i punës pasi kjo uzinë prej 15 ditësh e ka pezulluar me pretendimin …

Më shumë