KRYEFAQJA » 2017 » Dhjetor (Faqe 58)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2017

Qyteti im – Elbasani

Elbasan, qyteti tronditet nga një atentat

Dikur qyteti i metalurgëve,sot është bërë i famshëm për celebrimin e festës pagane të ditës së verës.Elbasani i kishave, xhamive, teqeve, tyrbeve e ka reflektuar në kohë, tolerancën e shkëlqyer fetare. Është qyteti i arsimit, kulturës, patriotizmit, zhvillimit dhe gatimit. Rrallëherë në ndonjë vend mund të gjesh kaq shumë karakteristika …

Më shumë

Tiranë, rreshjet shkaktojnë vështirësi në furnizimin me ujë

Tiranë, normalizohet furnizimi me ujë

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve në Tiranë njofton se rreshjet e shumta kanë shkaktuar përmbytje në N/Stacionit Elektrik të Kasharit dhe për pasojë stacionet e pompimit të Bërxullit, Coca Colas dhe Laknasit janë përkohësisht jashtë funksionit për shkak të mungesës së energjisë elektrike. Gjithashtu po nga reshjet e dendura është shkaktuar …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com