KRYEFAQJA » 2017 » Dhjetor (Faqe 57)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2017

FA marrin pjesë në operacione civile, por ministrja Xhaçka paralajmëron përkeqësim të situatës në jug

FA marrin pjesë në operacione civile, por ministrja Xhaçka paralajmëron përkeqësim të situatës në jug

650 efektivë të Forcave të Armatosura kanë dalë në terren prej natës së mbrëmshe në ndihmë të zonave më të rënduara nga shirat dhe përmbytjet. Deri në orën 11.00 të ditës së sotme ushtarakë të komandës mbështetëse, forcës tokësorë, policisë ushtarake dhe batalionit mbështetës të htabit te Përgjithshëm kanë arritur …

Më shumë

Kryeministri Rama: “Shteti është në krye të detyrës, për të përballuar një situatë të jashtëzakonshme”

Kryeministri Rama: "Shteti është në krye të detyrës, për të përballuar një situatë të jashtëzakonshme"

Kryeministri socialist Edi Rama deklaron se shteti është në krye të detyrës, për të përballuar një situatë të jashtëzakonshme nga rreshjet e dendura dhe papushim të dy ditëve të fundit. Në një status në fejsbuk i cili shoqërohet me dhjetra fotografi, zoti Rama shkruan se “Kjo situatë po përballohet me …

Më shumë