KRYEFAQJA » 2017 » Dhjetor (Faqe 56)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2017

Të jetosh me frikën e përmbytjes

Të jetosh me frikën e përmbytjes

Kjo është banesa e Lavdi Tarkes në fshatin Gjokaj pak kilometra lark kryeqytetit dhe shumë pak metra nga zona e përmbytur në autostradën Tiranë-Durrës. Në këtë banesë jetojnë katër persona në kushte të vështira ekonomike. Por sikur mos mjaftonte kjo, çdo vit shtëpia e tyre përmbytet duke nxjerrë jashtë funksionit …

Më shumë

Emergjencat mjekësore në vend

Emergjencat mjekësore në vend

Masat për emergjencën, shtohen masat e kontrollit për monitorimin e ujit të pijshëm për ruajtjen e shëndetit publik. Situata e përmbytjeve ka çuar në gatishmëri Urgjencën Kombëtare Mjeksore ndërkohë që në çdo spital janë aktivizuar planet e emergjencës. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka urdhëruar aktivizimin e …

Më shumë

Rifillojnë fluturimet në Rinas

Shtohen kontrollet në Aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza"

Kanë rifilluar sot, fluturimet e avionëve nga aeroporti i Rinasit. Fluturimet u ndërprenë ditën e djeshme për shkak të problemeve të shkaktuara nga reshjet, përmbytja, mungesa e energjisë elektrike etj. Gjatë natës u raportuar se 2 avionë nuk janë lejuar të ulen në Rinas, për shkak të ujit të shumtë …

Më shumë