KRYEFAQJA » 2017 » Dhjetor (Faqe 54)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2017

IGJEUM: Situata po përmirësohet

IGJEUM: Situata po përmirësohet

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit njoftoi se situata e vështirësuar ditët e fundit ka nisur të normalizohet dhe rreziku i përmbytjeve ka kaluar. Sipas këtij instituti lumi Vjosa pritet të ulë ndjeshëm prurjet përgjatë ditës së dielë dhe ditës së hënë. IGJEUM njofton se janë hequr paralajmërimet për …

Më shumë

Botërorori i Peshëngritjes, Begaj medalje ari në shtytje dhe nënkampione e botës

Botërorori i Peshëngritjes, Begaj medalje ari në shtytje dhe nënkampione e botës

Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj ka bërë histori. Në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes që po zhvillohet në Anaheim të SHBA, në peshën deri në 69 kg, ajo mori medaljen e artë në shkëputje dhe u shpall nënkampione e botës në dygarësh. Në stilin e shkëputjes Begaj kaloi tre prova të sukseshme …

Më shumë

Kryemadhi: Qeveria shqiptare të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryemadhi bën thirrje: "Të protestojmë për të larguar banditët nga pushteti!"

LSI, forca e tretë në parlamentin shqiptar, kërkon nga qeveria socialiste të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme. Në një status në Fejsbuk, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi i konsideroi ngjarjet e fundit si “fatkeqësi natyrore e rëndë”. Ndërsa ka shprehur solidaritet me të gjithë të prekurit nga kjo fatkeqësi, ajo kërkoi …

Më shumë