KRYEFAQJA » 2017 » Dhjetor (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2017

Arrestohet ish lideri i Gjeorgjisë Mikael Sakashvilli

Ish presidenti gjeorgjian Mikael Sakashvili është arrestuar në kryeqytein Kiev të Ukrainës pasi akuzohet se ka ndihmuar një organizatë kriminale. Oficerë policie të maskuar e tërhoqën Sakashvillin nga shtëpia e tij, ndërsa në rrugë protestonin mbështëtësit e tij, disa prej të cilëvë u përplasën me policinë, duke u përpjeku t’i …

Më shumë

Mogherini : Shqipëria ka bërë një punë të jashtëzakonshme drejt integrimit

Mogherini : Shqipëria ka bërë një punë të jashtëzakonshme drejt integrimit

Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Europian Federika Mogherini ka përshëndetur reformat e Shqipërisë si një punë që mund të çelë rrugën drejt hapave të mëtejshëm të procesit të integrimit në BE. Në takimin me kryeministrin shqiptar Edi Rama të martën paradite në Bruksel, zonja …

Më shumë

Ndryshon buxheti i vitit 2017, rriten të ardhurat dhe shpenzimet

Ndryshon buxheti i vitit 2017, rriten të ardhurat dhe shpenzimet

Ministria e Financave dhe Ekonomisë propozon një akt të ri normativ për të ndryshuar për herë të tretë buxhetin e vitit 2017. Ndryshimet e paraqitura, sipas qeverisë, sigurojnë arritjen e tre objektivave të rëndësishëm: garantimin e ofrimit të shërbimeve publike, rritjen e frytshmërisë së përdorimit të burimeve publike, rritjen e …

Më shumë

SHBA: Gjykata e Lartë i jep fuqi urdhërit të Trump për ndalimin e myslimanëve

Gjykata Lartë amerikane ka vendosur që urdhëri i Presidentit Donald Tramp për ndalimin e udhëtimit për në territorin amerikan të shtetasve të gjashtë vendeve kryesore muslimane të marrë fuqi të plotë. Vendimi është një mbështetje e madhe për politikën e zotit Tramp ndaj udhëtarëve të këtyre vendeve. Vendimi i Gjykatës …

Më shumë