KRYEFAQJA » 2017 » Dhjetor (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2017

Pogradec, nis takimi mes qeverisë shqiptare dhe asaj maqedonase

Pogradec, nis takimi mes qeverisë shqiptare dhe asaj maqedonase

Shqipëria dhe Maqedonia zhvilluan të premten një mbledhje të përbashkët mes dy qeverive, i cili vlerësohet si një akt i rëndësishëm bashkëpunimi mes dy vendeve fqinje. Dy qeveritë u takuan në qytetin turistik të Pogradecit, fqinj me Strugën dhe Ohrin në Maqedoni. “Jemi këtu për të ngritur marrëdhëniet në një …

Më shumë

Collombo: 20 përqind e azilkërkuesve në Francë janë nga Shqipëria, Rama: Do t’i frenojmë!

Collombo: 20 përqind e azilkërkuesve në Francë janë nga Shqipëria, Rama: Do t'i frenojmë!

Prania e shtuar e azilkërkuesve shqiptarë në Francë, duket se ka sjellë në Tiranë ministrin e brendshëm francez Gerard Collomb. Zoti Collomb u prit edhe nga kryeministri Edi Rama dhe gjatë konferencës së përbashkët për shtyp shprehu shqetësimin e tij për këtë fenomen. Sipas zotit Collomb 20 përqind e azilkërkuesve …

Më shumë