KRYEFAQJA » 2017 » Dhjetor (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2017

Shqipëria duhet të trajtojë më tej sfidat e emigracionit të parregullt. Raporti i Komisionit Europian

Shqipëria duhet të trajtojë më tej sfidat e emigracionit të parregullt. Raporti i Komisionit Europian

Vendet e Ballkanit Perëndimor dhe ato të formatit europian si Partneritet Lindor, kanë kaluar provimin e parë të vlerësimit të standarteve të përmbushura ose të ruajtuar për liberalizimin e vizave. Edhe pse kanë vite që udhëtojnë me regjim të liberalizuar në BE, vendet anëtare të BE, po u kërkojnë edhe …

Më shumë

Berat/Peleshi: Mbështetje për fermerët dhe sipërfaqet e serave

Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi gjatë vizitës së tij në Qarkun e Beratit, zhvilloi një takim me fermerët e fshatit Drenovicë. Ministri u ka shpjeguar të pranishmëve nevojën e riorganizimit dhe bashkimit në formacione më të mëdha, të cilat janë më të avantazhuara, përsa i përket skemës së mbështetjes. “Në qoftë …

Më shumë

Sulm vdekjeprurës në Siri

19 persona, mes të cilëve 7 fëmijë, humbën dje jetën si pasojë i sulmeve ajrore që goditën një distrikt rezidencial në qytetin veriperëndimor Marshurin, në Siri, i cili kontrollohet nga rebelët që kundërshtojnë regjimin e presidentit Bashar Al-Asad. Observatori sirian për të drejtat e njeriut u shpreh se sulmi mund …

Më shumë