KRYEFAQJA » 2017 » Dhjetor (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2017

Protesta e opozitës, lirohen të ndaluarit

Protesta e opozitës, lirohen të ndaluarit

Gjykata e Tiranës ka liruar nga paraburgimi gjashtë protestues të opozitës të arrestuar pas ngjarjeve të ndodhura jashtë godinës së parlamentit të hënën gjatë votimit për zgjedhjen e kryeprokurores Arta Marku. Prokuroria kërkoi masën detyrim paraqitje për gjashtë personat e vendosur në pranga. “Të arrestuarit kanë goditur me dhunë punonjësit …

Më shumë

Manastirliu: Viti 2018 vit i aplikimit të standarteve në shëndetësi

Ndërron jetë i riu vrasës

Viti 2018 do të jetë viti i aplikimit të standarteve dhe vlerësimit të tyre në të gjithë instiucionet e dhënies së shërbimit shëndetësor. Lajmi është dhënë nga ministrja shqiptare e shëndetësisë Ogerta Manastirliu. “Brenda vitit 2018 ne do të rankojmë (rendisim) sipas niveleve të akreditimit të gjitha institucionet e kujdesit …

Më shumë

Parlament, përjashtohen me 10 ditë deputetët e opozitës

Palament, përjashtohen me 10 ditë deputetët e opozitës

Byroja e Parlamentit shqiptar ka vendosur të enjten të përjashtojë me 10 ditë 7 deputetët e opozitës, ndërsa me 5 ditë deputetin socialist Bujar Çela, pas incidenteve të ndodhura më 18 dhjetor brenda ambienteve të Parlamentit gjatë zgjedhjes së kryeprokurores së përkohshme. Kërkesa për përjashtimin e deputetëve të opozitës Monika …

Më shumë