KRYEFAQJA » 2017 » Dhjetor (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2017

Meta i jep shtetësinë shqiptare kryepeshkopit Anastas

Meta i jep shtetësinë shqiptare kryepeshkopit Anastas

Presidenti shqiptar Ilir Meta ka dekretuar dhënien e shtetësisë shqiptare fortlumturisë së tij Anastas Kryepeshkop i Tiranës, Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë. Në një letër të gjatë dërguar kreut të Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, përmbajtja e të cilës është publikuar në faqet e presidencës në internet, presidenti Meta vlerëson …

Më shumë

Fest ’56 triumfon Eugent Bushpepa

Eugent Bushpepa me "Mall" shpallet fitues i Fest '56

Eugent Bushpepa me Këngën “Mall” rrëmbeu trofeun e Festivalit të 56-të të Këngës në RTSH pas një mbrëmjeje spektakli madhështor që shoqëroi konkurimin. Si asnjëherë më parë, kënga dhe vokali i Bushpepës gjetën konsensusin e kritikës, medias, jurisë dhe dëshirës së publikut për këngën që do të përfaqësojë Shqipërinë në …

Më shumë

Filipine, 200 viktima nga përmbytjet

Filipine, 200 viktima nga përmbytjet

200 viktima është bilanci i deritanishëm pas përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dherave në Filipinet jugore. Skuadraat e kërkim shpëtimit po kërkojnë ndërkohë për viktima të tjera. Rreth 150 persona janë akoma të humbur pasi Stuhia Tembin goditi rajonin. 70 mijë persona janë larguar nga banesat e tyre. Përpjekjet e kërkim …

Më shumë