KRYEFAQJA » 2017 » Dhjetor

Arkiva Mujore: Dhjetor 2017

Borë blu në Shën Petersburg

Borë blu në Shën Petersburg

Banorët e një qyteti kanë mbetur të habitur, pasi i gjithë vendi u mbulua nga një shtresë bore ngjyrë blu. Fenomeni i çuditshëm u kap në video pasi bora e ngjyrosur kishte rënë në Shën Petersburg të Rusisë. Sipas asaj që shkruar e përditshmja britanike “Mirror”, banorët të shtangur u …

Më shumë

Meta: “Shqipëria do të rrisë kontributet për paqen e sigurinë”

Meta: “Shqipëria do të rrisë kontributet për paqen e sigurinë”

“Shqipëria do të rrisë kontributet për paqen e sigurinë”. Deklarata është bërë nga presidenti Ilir Meta, përmes një video-konference me ushtarakët shqiptarë me mision jashtë vendit në Kabul dhe Herat. Duke ju uruar Vitin e Ri zoti Meta vlerësoi maksimalisht kontributin e ushtarakëve shqiptarë me mision jashtë vendit. “Ju shpreh …

Më shumë

Policia: Respektoni rregullat e qarkullimit

Policia Rrugore: 179 drejtuesish mjetesh ndëshkohen gjatë 48 orëve të fundit

Policia Rrugore u ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit në rrugë, duke paralajmëruar masa të ashpra ndaj atyre që përdorin alkool, celularin apo kur tejkalojnë shpejtësinë. “Respektoni normat e sjelljes, mos përdorini pije alkoolike gjatë drejtimit të mjeteve, festoni por mos përdorni pjet alkoolike, …

Më shumë