KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Gjilan, inagurohet shtatorja e Idriz Seferit, Meta: Të mbajmë gjallë historinë!

Gjilan, inagurohet shtatorja e Idriz Seferit, Meta: Të mbajmë gjallë historinë!

Ndonëse binte shi dhe borë, në një cermoni mbresëlënëse në Gjilan të Kosovës, është inaguruar shtatorja e patriotit të madh shqiptar Idriz Seferi, një nga figurat kryesore të Lidhjes Shqiptare të Prizërenit. Pjesëmarrës ishte dhe presidenti i shqipërisë Ilir Meta dhe ai i Kosovës Hashim Thaçi. Zoti Thaçi ka shpallur …

Më shumë

Mbledhje e përbashkët mes qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës në funksion të së ardhmes europiane

Mbledhje e përbashkët mes qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës në funksion të së ardhmes europiane

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës kanë nisur në Korçë mbledhjen e rradhës, një tjetër përpjekje e përbashkët në funksion të së ardhmes europiane të dy vendeve. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama tha se kjo është mbledhja e katërt mes dy qeverive, për të vijuar një punë të nisur …

Më shumë

Shqipëria zë vendin e 12-të në “Junior Europian Song Contest”

Edhe pse ka pasur një interpretim të shkëlqyer, me një mesazh të fortë për të ruajtur mjedisin, Shqipëria ka zënë vendin e 12 mes 16 këngëve pjesëmarrëse në Festivalin Europian të Këngës për Fëmijë: Junior Europian Song Contest, festival që është transmetuar dje drejtpërdrejt nga Tbilisi i Gjeorgjisë ekskluzivisht nga …

Më shumë