KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Mesi: NISMA 16+1 – platformë e rëndësishme komunikimi dhe ndërveprimi

Mesi: NISMA 16+1 - platformë e rëndësishme komunikimi dhe ndërveprimi

Zëvëndës kryeministrja shiptare Senida Mesi ka deklaruar se “Shqipëria është e gatshme për të vazhduar angazhimin me projekte konkrete kombëtare dhe ndër-rajonale” në kuadrin e bashkëpunimit mes Kinës dhe 16 vendeve të Evropës Qendrore dhe Lindore, e njohur si NISMA 16+1. Zoti Mesi mori pjesë në Samitine 6-të të mbajtur …

Më shumë

105 vjetori i pavarësisë, Tramp uron Metën: Shqipëria ka shënuar përparim në drejtim të integrimit euro-atlantik

105 vjetori i pavarësisë, Tramp uron Metën: Shqipëria ka shënuar përparim në drejtim të integrimit euro-atlantik

Presidenti amerikan Donald Tramp i ka dërguar presidentit shqiptar Ilir Meta një telegram të gjatë urimi me rastin e 28 nëntorit 105-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. “Në këtë ditë ne konfirmojmë miqësinë tonë të fortë dhe përkushtimin ndaj Shqipërisë si dhe presim që ta fuqizojmë edhe më tej këtë marrëdhënie …

Më shumë

Shqipëria dhe Kosova nënshkruajnë 12 marrëveshje e memorandume bashkëpunimi

Shqipëria dhe Kosova nënshkruan të hënën pas një mbledhjeje të përbashkët mes qeverive në Korçë, 12 marrëveshje e memorandume të cilat pritet të thellojnë edhe më shumë bashkëpunimin mes të dy vendeve. Bëhet fjalë për memorandumet e bashkëpunimit në fushën e mjedisit për mbrojtjen dhe zhvillimin e tij, bashkëpunimin në …

Më shumë