KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 53)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Mandat arresti ndërkombëtar për ish-presidentin Puigdemont

Gjermani, Puigdemont rrezikon ekstradimin në Spanjë

Prokuroria e Audiencës Kombëtare të Madridit lëshoi një mandat arresti ndërkombëtar për ish-presidentin katalanas Carles Puigdemont dhe për katër ministra që ndodhen në Bruksel. Për ekzekutimin e urdhërit në Belgjikë do t’i takojë gjykatës së këtij vendi të pranojë ose jo ekstradimin e lideri separatist për në Spanjë. Procedura mund …

Më shumë

SHISH, Meta dekreton lirimin e Ajazit, në pritje dekretimi i emërimit të Bendos

SHISH, Meta dekreton lirimin e Ajazit, në pritje dekretimi i emërimit të Bendos

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Drejtorit të Shërbimit Informativ të Shtetit Visho Ajazi Lika, pas propozimit të kryeministrit Rama. Më parë zoti Visho Ajazit i kishte paraqitur zotit Rama dorëheqjen, e cila ishte pranuar dhe ish kreu i shërbimit inteligjent ishte vlerësuar për punën bërë gjatë …

Më shumë

Lojrat Olimpike Dimërore të 2018, pishtari mbërrin në Korenë e Jugut

Lojrat Olimpike Dimërore të 2018, pishtari mbërrin në Korenë e Jugut

Pishtari do të bëjë një udhëtim 101-ditor përgjatë Republikës së Koresë së Jugut, përpara se të mbërrijë në qytetin pritës Pjong Çeng, vend ku do të zhvillohen Lojrat Olimpike Dimërore të 2018. Prej 7 ditësh pishtari ndodhej në Athinë dhe ka qenë skiatori grek Janis Proios që ia ka dorëzuar …

Më shumë

Basha: Investitorët e huaj e shohin Shqipërinë si zgjedhjen e fundit

Basha: Investitorët e huaj e shohin Shqipërinë si zgjedhjen e fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një deklarate për shtyp thekson se Banka Botërore konfirmon se rritja e taksave në Shqipëri, po rrënon ekonominë. Sipas zotit Basha Shqipëria humbet 7 vende në vlerësimin e Raportit të Bankës Botërore “Doing Business 2018-të”. Basha nënvizon se faktori kryesor i këtij përkeqësimi …

Më shumë