KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Meta : Të punojmë që Shqipëria të hapi negociatat me BE, dhe kosovarët të lëvizin lirshëm brenda tij

Meta : Të punojmë që Shqipëria të hapi negociatat me BE, dhe kosovarët të lëvizin lirshëm brenda tij

Presidenti shqiptar Ilir Meta ka bërë thirrje për unitet politik dhe gjithë përfshirje mbarë shqiptare, pa të cilat sipas tij, nuk mund të projektohen qëllimet madhore atdhetare dhe nuk mund të përballen sfidat e çdo kohe dhe të çdo lloj natyre. Duke folur në pritjen e organizuar në Pallatin e …

Më shumë

Festime në Kosovë për 28 nëntorin

Përveç urimeve të politikanëve në rrjetet sociale, edhe në Kosovë janë mbajtur aktivitete për ditën e Pavarësisë. Në kompleksin memorial në Boletin, është mbajtur një ceremoni, e organizuar nga Kuvendi i Kosovës, në kujtim dhe nderim të heroit kombëtar Isa Boletini. Ceremonia filloi me nderimin e flamurit kombëtar dhe atij …

Më shumë

Ndalohen 9 terroristë në Athinë

Shërbimi anti-terror i Greqisë ka ndaluar nëntë persona që dyshohet se kanë lidhje me grupin militant të ekstremit të majtëm të Frontit Revolucionar të Çlirimit të Popullit, i cili konsiderohet si i jashtëligjshëm në Turqi. – Deri tani janë ndaluar nëntë persona, shtetas afganë dhe kurdë. Policia gjeti material të …

Më shumë