KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Festa e Çlirimit, krerët e shtetit bëjnë homazhe

Zyrtarë të lartë të shtetit dhe përfaqësues të partive politike përkujtuan sot me një ceremoni, 73 vjetorin e çlirimit të vendit pranë monumentit “Nënë Shqipëri”. Presidenti Ilir Meta, kryetari i kuvendit, Gramoz Ruçi kryeministri i vendit, Edi Rama, Kryetari bashkisë së Tiranes, Erion Veliaj ministra të kabinetit qeveritar dhe veteranë …

Më shumë

Trump përplaset me demokratët

Presidenti amerikan Donald Tramp u përplas me liderët demokratë të martën, ndërsa kërkohet një marrëveshje për projektligjin e shpenzimeve qeveritare. Disa orë pasi presidenti sugjeroi se marrëveshja e financimit të qeverisë me demokratët mund të ishte e pamundur, demokratët Nensi Pelosi dhe Cak Shumer nuk u paraqitën në një takim …

Më shumë

Meta kujton 73-vjetorin e çlirimit: Sot, dita e mirënjohjes për të gjithë heronjtë e LANÇ-it!

Shqipëria shënon sot 73 vjetorin e çlirimit të vendit. Aktivitete të shumta janë organizuar në vigjilje të kësaj date, ndërsa sot në të gjithë vendin mbahen homazhe në nder të të rënëve. Sot është dita e mirënjohjes për të gjithë partizanët, dëshmorët dhe heronjtë e Luftës Antifashiste Nacional-Çlirimtare që sakrifikuan …

Më shumë