KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 32)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Ish kreu i SHISH drejt përfaqësisë shqiptare në NATO

Meta dekoron Likën me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”

Kryeministri Edi Rama ka propozuar ish-kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika si përfaqësues të përhershëm të Shqipërisë në selinë e NATO-s në Bruksel, bëjnë të ditur burime mediatike, ende të pakonfirmuara zyrtarisht. Sipas tyre propozimi i është dërguar presidentit Meta. Nëse ky propozim miratohet, zoti Lika do të …

Më shumë

Rama: Buxheti 2018 -hapi i parë drejt ndërtimit të Shqipërisë që duam

Rama: Buxheti 2018 -hapi i parë drejt ndërtimit të Shqipërisë që duam

Qeveria dhe Grupi Parlamentar socialist, kanë nisur diskutimin e buxhetit për vitin 2018, buxhet që sipas kryeministrit socialist Edi Rama “është hapi i parë drejt ndërtimit të Shqipërisë që duam”. Sipas tij buxheti “Ka brenda vetes paketën më të madhe të investimeve publike të realizuara ndonjëherë, 86.1 miliardë, ose më …

Më shumë

Rama konfirmon shkarkimin e Zgurit

Rama konfirmon shkarkimin e Zgurit

Mazhoranca socialiste pritet të nisi procedurat e shkarkimit të kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri si dhe kryetarit të Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Kjo u bë publike nga kryeministri Edi Rama në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste. “Unë e mbështes plotësisht nismën e kryetarit të …

Më shumë

Rikthehen të mëdhenjtë e muzikës, shpallen finalistët e Festivalit të 56-të të Këngës në RTSH

Rikthehen të mëdhenjtë e muzikës, shpallen finalistët e Festivalit të 56-të të Këngës në RTSH

  Mes 70 këngëve që kanë aplikuar për tu ngjitur në skenën e Festivalit të 56-të të Këngës në RTSH, komisioni ka përzgjedhur 22 Finalistet të denja për të mbërritur tek publiku. Komisioni prej 5 anëtarësh në përbërje të të cilit janë Markelian Kapidani, Luan Zhegu, Ben Andoni, Sokol Marsi, …

Më shumë

Durrës, nis fushata : “Të ndryshojmë jetën me diabet”

Durrës, nis fushata : "Të ndryshojmë jetën me diabet"

Përfaqësues dhe mjekë të spitalit rajonal Durrës po intensifikojnë fushatën mjeksore për të ndërgjegjësuar popullatën në lidhje me sëmundjen e diabetit e cila po njeh rritje të shpejtë në Shqipëri. “Fushata kundër diabetit ka si synim të rriti ndjeshmërinë në lidhje me këtë sëmundje” thotë Eduard Spahiu mjek endokrinolog. Sipas …

Më shumë