KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Situata e reshjeve në vend

E Premte 2 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Në të gjithë territorin e vendit kanë filluar reshjet e shiut dhe deri tani nuk është paraqitur ndonjë situatë problematike. Në rast përmbytjesh nga reshjet e shiut, janë vënë në gadishmëri të gjithë hidrovoret që nga dita e djeshme për të mbajtur në nivele sa më të ulta ujin dhe …

Më shumë

SHBA u kërkon të gjitha kombeve të ndërpresin çdo marrëdhënie me Penianin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u kanë kërkuar të gjitha kombeve të shkëpusin lidhjet diplomatike dhe tregtare me Korenë e Veriut, pas testit të fundit balistik të ndërmarrën nga vendi komunist. Duke folur në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit, ambasadorja amerikane Niki Heili tha se Presidenti Tramp i kishte kërkuar …

Më shumë

Rama: Misioni “Rini-talent-mundësi-dinjitet” pikë referimi në Forcat e Armatosura

Rama: Misioni “Rini-talent-mundësi-dinjitet” pikë referimi në Forcat e Armatosura

Kryeministri Edi Rama lajmëroi misionin e posaçëm “Rini-talent-mundësi-dinjitet” i cili do të mundësojë sigurimin e një formimi etik dhe ushtarak për të rinjtë shqiptarë. Duke folur në takimin me veteranë të Luftës Nacional Çlirimtare dhe ushtarakë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, në nderim të 29 Nëntorit, Ditës së Çlirimit, …

Më shumë

Ndryshon moti, kujdes nga përmbytjet, por edhe i ftohti

Në Shqipëri Emergjencat Civile janë vënë në gadishmëri në të gjithë vendin, për të përballuar situata të pritshme përmbytjesh pas paralajmërimeve të Institutit të Gjeoshkencave për reshje të dendura shiu përgjatë datave 30 nëntor – 4 dhjetor. Meteorologia Rezarta Xhakollari thotë se sipas parashikimeve përgjatë këtyre diteve priten reshje dhe …

Më shumë