KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Trump përfundon turin aziatik

Presidenti amerikan, Donald Trump, anashkaloi në minutën e fundit, seancën plenare të Samitit të Azisë Lindore me pjesëmarrjen e 18 vendeve, ndërkohë që konferenca po zgjatej më shumë sesa ishte planifikuar. Në vend të kësaj, Trump hipi në avionin presidencial për t’u larguar nga Filipinet. Avioni i tij u nis …

Më shumë

Australia pro martesave gay

Australianët kanë votuar në favor të legalizimit të martesës mes të njëjtit seks, në një sondazh historik jo-detyrues. “Vota tregoi se 61.6% e njerëzve preferojnë lejimin e çifteve të të njëjtit seks, për t’u martuar”, tha Byroja Kombëtare e Statistikave Australiane. Më shumë se 12.7 milion njerëz, ose rreth 79.5% …

Më shumë

Arrestime zyrtarësh dhe ish-zyrtarësh lokalë në Kavajë

Prokuroria e Kavajës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve lokalë në Kavajës, të dyshuar se kanë tjetërsuar 36 hektarë pronë publike në bregun e detit, në zonën e Spillesë, duke u`a kaluar në pronësi shtetasve të ndryshëm, nëpërmjet fallsifikimit të dokumentave dhe shpërdorimit të detyrës. Ish-kryeregjistruesi i Hipotekës …

Më shumë