KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 28)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Daja: Skënderbeu, gati për Flamurtarin përtej mungesave

Daja, Skënderbeu, gati për Flamurtarin, përtej mungesave

Ndërprerja e kampionatit kombëtar të futbollit ishte sa pozitive, aq edhe negative për skuadrat e Kategorisë Superiore. I këtij mendimi është trajneri i kryesueses së fazës së parë, Skënderbeut, Ilir Daja. Duke folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, kryeqytetasi i stolit korçar thekson se skuadra është gati për sfidën e …

Më shumë

Organizohet konkursi i Praktikave më të mira të Bashkive

Programi për Decentralizim dhe Zhvillim Vendor (DLDP), në bashkëpunim me Agjencitë për Zhvillim Rajonal dhe me Ministrinë për Qeverisjen Vendore organizojnë për të dytin vit rradhas Konkursin e Praktikave më të mira të Bashkive, të cilat do të shërbeje për përshtatjet ligjore në mbeshtetje të reformave të ndryshme.  Vlerësimi i jurive, …

Më shumë

Mogherini: “Viti 2018 do të jetë një mundësi unike për rajonin dhe Shqipërinë”

Mogherini javën e ardhshme tur ballkanik

Viti 2018 do të jetë një mundësi unike për rajonin në tërësi dhe Shqipërinë, që të përparojë në rrugën e integrimit. Pas komisionerit Hahn në Tiranë, ka qënë shefja e Politikës së Jashtme të BE, në Bruksel, Federica Mogherini që në një konferencë për shtyp me ministrin e jashtëm shqiptar …

Më shumë