KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Ndahet nga jeta papritur Aleksandër Lalo, mjeshtri i muzikës filmike

Ndahet nga jeta papritur Aleksandër Lalo, mjeshtri i muzikës filmike

Eshtë ndarë nga jeta në mënyrë të papritur Aleksandër Lalo, një nga emrat më të shquar të muzikës shqiptare. Lalo, 68 vjeç, ndërroi jetën të dielën në mbrëmje pas një ataku kardiak në një prej spitaleve të Tiranës. Televizioni Klan ndërpreu transmetimin e spektaklit muzikor “C’est la vie” ku Lalo …

Më shumë

Basha: Sjellja e investiorëve të huaj në Shqipëri mision i pamundur i diplomacisë

Basha: Sjellja e investiorëve të huaj në Shqipëri mision i pamundur i diplomacisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha e ka konsideruar si mision të pamundur synimin e shprehur nga kryeministri Rama në takimin me ambasadorët shqiptarë që ata të sjellin investitorë të huaj në Shqipëri. Duke reaguar në Fejsbuk pas deklaratave të kryeministrit, zoti Basha e ka akuzuar atë si përgjegjësi për krijimin …

Më shumë

Rama ambasadorëve: Loboni për të tërhequr investime të huaja

Kryeministri Edi Rama, ftoi të gjithë ambasadorët e shqipërisë që shërbejnë në vende të ndryshme të botës, që të promovohet dhe kontakti i parë me investorët e huaj. Gjatë takimit me fokus “Ridimensionimi i diplomacisë ekonomike; sfida dhe mundësi”, ai kërkoi koordinimin e punës së çdo ambasade, për të promovuar …

Më shumë

Luftëanija amerikane është përplasur me një anije rimorkuese japoneze

Një luftëanije amerikane është përplasur me një anije rimorkuese japoneze gjatë një stërvitejeje në ujërat e gjirit japonez të Sagamit. Marina amerikane raportoi se asnjë viktimë nuk u shënua gjatë kësaj ngjarjeje, dhe se është ndërmarrë një hetim për të zbuluar shkaqet. Luftanijet amerikane janë përfshirë në një sërë incidentesh …

Më shumë