KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 21)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Moti vështirëson kërkimet për nëndetësen e zhdukur argjentinase

Operacionet e kërkimit në jug të Atlantikut për gjetjen e nëndetëses San Huan, të zhdukur që të enjten e kaluar, janë vështirësuar nga kushtet meteorologjike në zonë. Zëdhënësi i marinës së Buenos Aires, theksoi se vështirësitë e operacionit të kërkimit vijnë pikërisht për faktin se ajo që po kërkohet është …

Më shumë

Borë në lartësi mbi 600 m

Që prej mbrëmjes të së dielës zona verilindore  e vendit është pushtuar nga rreshjet e borës. Deri tani nuk raportohet për probleme në qarkullim, megjithatë drejtuesit e automjeteve duhet të kenë kujdes gjatë orëve të para të mëngjesit dhe mbrëmjes për shkak të prezencës së ngricave në rrugë. Në rrugën …

Më shumë

Piqeras, shpërthehet bomba e L2B

Piqeras, shpërthehet bomba e L2B

Një bombë që mendohet se është e Luftës së Dytë Botërore e gjetur të dielën në fshatin Piqeras, 30 kilometra në veri të Sarandës, është shpërthyer në mënyrë të kontrolluar nga ekspertët ushtarakë. Sipas policisë bomba është gjetur pranë një rruge në një ullishte. Ajo është bombë 1.20 metër e …

Më shumë

Presidenti Meta vizitë në Maqedoni

Presidenti Meta vizitë në Maqedoni

Presidenti shqiptar Ilir Meta nis të hënën një vizitë zyrtare dyditore në Maqedonisë. Axhenda e kësaj vizite parashikon takime të veçanta me presidentin maqedonas Gjorge Ivanov, kreun e parlamentit Talat Xhaferi, kryeministrin Zoran Zaev, si dhe liderët e partive parlamentare maqedonase. Zoti Meta pritet të vizitojë gjatë qëndrimit në Maqedoni …

Më shumë