KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Von Feigenblatt, konti spanjoll që mbështet muzikantët shqiptarë

Maria Ratkova

Muzika flet gjuhën e shpirtit ndaj për të nuk ka limite, as kutiza. Si një harmoni që përçon vetëm muzika ka nisur edhe koncerti humanitar që sjell në skenën Black Box një mezzosoprano ruso-italiane si Maria Ratkova, violinisten e talentuar Lirza Zaloshnja, koncert maestren Erga Halilaj dhe kitaristin Arbër Çerri. Dhe …

Më shumë

Starton aksioni kombëtar “Pastrojmë shqipërinë që duam”

Në ditën e parë të aksionit kombëtar për pastrimin e Shqipërisë, nuk pati vetëm angazhim për të pastruar. Një kongres shkencor ndërkombëtar për trajtimin e mbetjeve mblodhi emra të njohur të fushës së mjedisit. Për ministrin e mjedisit Blendi Klosi garantoi se çdo iniciativë për pastrimin e Shqipërisë ka mbështetjen …

Më shumë

Sekuestro pasurive të Balilit

Forca të policisë dhe zyrtarë të tjerë të prokurorisë kanë kryer një kontroll të imtësishëm në kompleksin “Santa Quaranta”, pronë e të shumëkërkuarit Kelmend Balili. Resorti është vënë në sekuestro preventive pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda. Këtë të premte zyrtarët e Prokurorisë janë futur brenda kompleksit “Santa …

Më shumë

Alsid Tafili për Vllazninë

Alsid Tafili, për Vllazninë

Fitorja me Lushnjen duket se ka rikthyer qetësinë në kampin kuqeblu, pasi një gjë e tillë mungonte prej dhjetë javësh. Por në fundjavë Vllaznia do të presë në pallatin e sportit Loro Boriçi, Luftëtarin, të cilin mesfushori i Vllaznisë, Alsid Tafili kërkon nga e gjithë skuadra që ta vlerësojë si …

Më shumë