KRYEFAQJA » 2017 » Nëntor (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Nëntor 2017

Kinë, shpërthim në qytetin Ningbo

Kinë, shpërthim në qytetin Ningbo

Të paktën dy persona kanë gjetur vdekjen, ndërsa dhjetëra të tjerë janë plagosur, pas një shpërthimi në qytetin portual të Kinës lindore, Ningbo. Shpërthimi ka ndodhur në një fabrikë rreth orës 9 të mëngjesit, duke shkaktuar shembjen e disa prej ndërtesave që ndodheshin aty pranë. Media shtetërore kineze raporton se …

Më shumë

Madakaskari njeh Kosovën

behgjet pacolli, Pacolli prish marrëveshjen, me Lidhjen Demokratike të Kosovës

Madagaskari, shtet në brigjet jug-lindore të Afrikës, ka njohur pavarësinë e Kosovës. Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Behxhet Pacolli, ka pranuar zyrtarisht Notën Verbale të njohjes së Kosovës si shtet i pavarur dhe sovran nga Republika e Madagaskarit, gjatë një takimi që zhvilloi me homologun e tij nga ky shtet, …

Më shumë

Tubime me rastin e 25 Nëntorit, Ditës Ndërkombëtare për eliminimin e dhunës kundër femrave

Tubime me rastin e 25 Nëntorit, Ditës Ndërkombëtare për eliminimin e dhunës kundër femrave

Pothuajse në gjithë botën janë mbajtur tubime, fjalime dhe demonstrata, me rastin e 25 Nëntorit, Ditës Ndërkombëtare për eliminimin e dhunës kundër femrave. Raportohet se janë mbajtur tubime prej Brazilit e deri në Kosovë, ndërsa presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha në Paris se ka ndermarre një nismë për ta …

Më shumë