KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Përkujtohet gazeta “Studenti”

Gazeta, Studenti

Ish-studentët kujtojnë ish-Gazetën e tyre “Studenti” plot 50 vite pas themelimit të saj, edhe pse kohëzgjatjen Gazeta Studenti e pati 27 vite, nga viti 1967 deri në vitin 1994. Janë bërë bashkë ish-drejtues të gazetës, gazetarë të njohur, të cilët dikur kanë qenë studentë, e kanë trokitur për të shprehur …

Më shumë

Ruçi në Budapest: Parlamenti shqiptar ka përmbushur detyrimet e anëtarësimit të Shqipërisë në BE

Kreu i parlamentit Ruçi në Forumin e 10-të Parlamentar për Inteligjencën dhe Sigurinë në Uashington

Kuvendi i Shqipërisë ka ndërmarrë masa konkrete për adresimin e rekomandimeve të raporteve të Komisionit Europian për Shqipërinë. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka paraqitur në Konferencën e tetë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Budapest, hapat legjislative për të përmbushur detyrimet e anëtarësimit të Shqipërisë …

Më shumë

Vazhdon me intensitet ndërtimi i aksit turistik Shkodër – Velipojë

Vazhdon me intensitet ndërtimi i aksit turistik Shkodër - Velipojë

Me një fond prej 20 milionë dollarësh po rindërtohet rruga Shkodër -Velipojë, 30 kilometra e gjatë. Projekti parashikon shkurtimin e distancës aktuale me disa kilometer nga Velipoja në Shkodër, zgjerimin me 7 metra mesatarisht si dhe eliminimin e disa kthesave të rrezikshme. Veç shkurtimit të kohës së qarkullimit, rruga e …

Më shumë

Metis: Qëllimi i Uashingtonit nuk është lufta me Korenë e Veriut

Metis: Qëllimi i Uashingtonit nuk është lufta me Korenë e Veriut

Qëllimi i Uashingtonit nuk është lufta, pasi ai kërkon të zbusë tensionin ushtarak me Penianin. Kështu u shpreh sekretari amerikan i mbrojtjes Xhim Metis këtë të premte. Tensioni është përshkallëzuar në gadishullin korean pasi presidenti amerikan Donald Tramp dhe lideri koreano verior Kim Jong-Un kanë shkëmbyer kërcënime për luftë dhe …

Më shumë