KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 63)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Amal Clooney dhe Angela Merkel janë dy nga pretendentët e çmimit Nobel për paqen, për 2017-ën

Amal Clooney dhe Angela Merkel

Avokatja e të drejtave të njeriut, Amal Clooney është një nga pretendentët e çmimit Nobel për paqen, për 2017-ën, një reflektim ky për punën e saj me minoritetin e persekutuar Jazid, në Lindjen e mesme. Clooney ka përfaqësuar një grua jazide, që ishte përdhunuar dhe torturuar nga Shteti Islamik, që …

Më shumë

Një fluturim i Air France u përfshi nga terrori pasi motori i avionit u shpërbë mbi oqeanin Atlantik

Air-France-1

Një avion i “Air France”, i nisur nga Parisi e me destinacion Los Angelesin, është detyruar të bëjë një devijim të papritur të kursit, pasi humbi pjesë të njërit prej motorëve mbi Atlantik. Njëri prej 4 motorëve të avionit “Airbus A380”, në fluturimin “AF66”, doli jashtë funksioni në Greenland gjatë së …

Më shumë