KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 62)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Britani, qeveria operacion riatdhesimi pas falimentimit të “Monark Airlines”

Britani, qeveria operacion riatdhesimi pas falimentimit të “Monark Airlines”

Autoritetet britanike kanë nisur operacionin më të madh të riatdhesimit në kohë paqeje, pasi 110 000 britanikë kanë mbetur të bllokuar jashtë vendit, pas falimentimit të një kompanie ajrore. Autoritetet britanike lajmëruan se “Monark Airlines” nuk është më në bursa dhe se të gjitha prenotimet e saj janë anuluar. Pasagjerët …

Më shumë

Në “Ditën Ndërkombëtarë të Moshuarve”, Bashkia e Tiranës ka shtruar një drekë në qendrat e saj sociale

dita e te moshuareve

Në “Ditën Ndërkombëtarë të Moshuarve”, Bashkia e Tiranës ka shtruar një drekë të veçantë në qendrat e saj sociale për të gjithë të moshuarit që ndodhen në vështirësi ekonomike. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka qenë në qendrën sociale në Bulevardin “Zogu I”, nga ku është shprehur se …

Më shumë

Spaho ndërkombëtarëve: Maxhoranca nuk mbështet Vettingun

PD letër Ruçit : Shorti për KED antikushtetues, të ndërpritet

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Edmond Spaho i është drejtuar sot me një letër Drejtueses së Operacionit Ndërkombetar të Monitorimit, ambasadës së SHBA-se dhe delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, përmes së cilës shpreh shqetësim për mungesën sipas tij të vullnetit të mazhorancës për të mbeshtetur organet e …

Më shumë

Nesër në Kosovë Kuvendi do të mblidhet në një seance të jashtëzakonshme

kuvendi i kosoves, seance e jashtezakonshme, 2017, qeveria a re

Kuvendi i Kosovës nesër vazhdon seancën e jashtëzakonshme, ku pikë e rendit të ditës është debati parlamentar lidhur me parimet programore të Qeverisë së Kosovës 2017-2021. Seanca kohë më parë është thirrur nga opozita, por nuk iu është përgjigjur mazhoranca, me arsyetimin se debati parlamentar për programin qeverisës duhet të …

Më shumë

Ka nisur në një situatë të tensionuar referendumi në Katalonja për pavarësinë nga Spanja

Katalonja në zgjedhje të parakohshme

Referendumi i pavarësisë në Katalunjë nisi në mënyrë kaotike, me turma të mëdha njerëzish të mbledhur përpara qendrave të votimit, e policinë që përpiqet të pengojë procesin. Zyrtarët rajonalë parashikojnë një pjesëmarrje masive në votim dhe shenjat janë të qarta. Por nuk ka për të qenë një sipërmarrje e lehtë. …

Më shumë