KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 61)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Seanca e Kuvendit të Kosovës, betimi i katër deputetëve të rinj

kuvendi, kosove, sot

Seanca e kuvendit të Kosovës nisi me betimin e katër deputetëve të rinj, të cilët zëvendësuan deputetët që kanë marrë poste qeveritare. Deputeti Nait Hasani nga PDK zëvendëson kryeministrin Ramush Haradinaj, Bekë Berisha i AAK-së zëvendëson Pal Lekajn, ministër i Infrastrukturës, Imet Rrahmani zëvendëson Behxhet Pacollin zëvendëskryeministër. Ndërsa Bahri Shabani …

Më shumë

Katalonja fiton pavarësinë

Pavarësia, e Katalonjës, referendumi

Katalonja fitoi të drejtën për të qenë shtet i pavarur. Të paktën kështu pretendoi presidenti i rajonit autonom spanjoll Karles Pigjemon, i cili foli para mediave pak para mesnatës mes të dielës dhe të hënës për referendumin për pavarësi, zhvilluar një ditë më parë. Pigjemon bëri publike edhe rezultatet e …

Më shumë

Britani, qeveria operacion riatdhesimi pas falimentimit të “Monark Airlines”

Britani, qeveria operacion riatdhesimi pas falimentimit të “Monark Airlines”

Autoritetet britanike kanë nisur operacionin më të madh të riatdhesimit në kohë paqeje, pasi 110 000 britanikë kanë mbetur të bllokuar jashtë vendit, pas falimentimit të një kompanie ajrore. Autoritetet britanike lajmëruan se “Monark Airlines” nuk është më në bursa dhe se të gjitha prenotimet e saj janë anuluar. Pasagjerët …

Më shumë