KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Katalonja, Puigdemont nga ilegaliteti bën thirrje për “opozitë demokratike”

Gjermani, Puigdemont rrezikon ekstradimin në Spanjë

Lideri i shkarkuar katalan Carles Puigdemont ka bërë thirrje për “opozitë demokratike” ndaj sipas tij sundimit direkt të vendosur nga qeveria e Madridit. Në një deklarim televiziv të bërë nga një vendndodhje sekrete, Puigdemont dënoi pezullimin e autonomisë së Katalunjës dhe premtoi të vijonte punën për të ndërtuar një vend …

Më shumë

Ministrja Gjonaj operacion shkarkimesh në burgjet shqiptare, por edhe erë e re emërimesh

Gjonaj: Qytetarët të denoncojnë rastet e korrupsionit

Ministrja e re e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka ndërmarrë një operacion shkarkimesh në burgjet shqiptare, ndoshta më i madhi në vitet e fundit, ndërsa ka njoftuar hapjen e konkursit për emërimin e 23 drejtuesve të rinj të burgjeve shqiptare. Ministrja Gjonaj ka njoftuar nominalisht shkarkimin e 8 drejtorëve  shumica me …

Më shumë

Ruçi në Budapest: Krizat dhe sfidat kërkojnë që procesi i integrimit europian të mos frenohet apo ngadalësohet

Kryetari i parlamentit shqiptar Gramoz Ruçi, ka deklaruar se për t’u bërë ballë krizave dhe sfidave të sigurisë sot në Europë, procesi i integrimit nuk duhet të frenohet apo ngadalësohet. Deklaratat e ti zoti Ruçi i bëri në Konferencën e 8-të të Kryetarëve të Parlamenteve të vendeve të Ballkanit Perëndimor, …

Më shumë