KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Evropiani i shtangës nis të premten

Durrësi do të shndërrohet përgjatë 10 ditëve të ardhshme në kryeqendrën e shtangës kontinentale, pasi rikthehet të bëjë mikpritësin e një tjetër Kampionati Evropian të Peshëngritjes për Të Rinj dhe Nën-23-vjeçarët, pas atij të të organizuar në qytetin bregdetar në shtator të 2008-ës. Sikundër atëherë, edhe tanimë ky qytet premton …

Më shumë

Brexit/ Ngecin negociatat

Pas raundit të pestë të bisedimeve mes Bashkimit Europian dhe Britanisë së madhe, Kryenegociatori europian për Breksit, Mishen Barnier, u shpreh sot se nuk ka patur progres të mjaftueshëm për të ecur drejt fazës tjetër të bisedimeve për Breksit, ashtu siç kërkon Britania e madhe. – Kemi punuar nën një …

Më shumë

Rama për “La Republica”: Populli shqiptar është më europianisti mes popujve europianë

Rama për "La Republica": Populli shqiptar është më europianisti mes popujve europianë

Për kryemistrin Edi Rama, populli shqiptar është më europianisti mes popujve europianë. Këtë qëndrim kryeministri shqiptar e shprehu jo vetëm gjatë vizitës së tij zyrtare në Romë, por edhe në intervistën për prestigjozen italiane “ La Reppublica”. “Të gjitha sondazhet vazhdojnë të konfirmojnë se populli shqiptar është më europianisti mes …

Më shumë