KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Hipotekat, shtyhen aplikimet për drejtuesit, ministrja Gjonaj: “Kandidatët tepër të dobët”

Hipotekat, shtyhen aplikimet për drejtuesit, ministrja Gjonaj: "Kandidatët tepër të dobët"

Ministria e Drejtësisë ka vendosur të shtyjë me 15 ditë aplikimet për vendet vakante për drejtuesit e Hipotekave në rrethe. Këtë e bëri të ditur sot ministrja Etilda Gjonaj. Argumenti i saj ishte se kandidatët që kanë aplikuar deri tani janë shumë të dobët dhe nuk plotësojnë kriteret formale ligjore. …

Më shumë

Shah, triumfon Seitaj, por Islanda fiton 2.5-1.5 ndaj Shqipërisë

Shah, triumfon Seitaj, por Islanda fiton 2.5-1.5 ndaj Shqipërisë

Fitorja e mjeshtrit ndërkombëtar Ilir Seitaj ndaj kampionit aktual të Islandës Kjartanson, nuk mjaftoi që Shqipëria të arrinte një rezultat pozitiv në raundin e dytë të Kampionatit Europian të Shahu që po mbahet në Kretë. Rezultati përfundimtar ishte 2.5-1.5 në favor të Islandës. Për ekipin shqiptar barazoi edhe Llambi Pasku …

Më shumë

Kryeministri paralajmëron aksion kombëtar për prerjen e lidhjeve të paligjshme të ujit

Kryeministri paralajmëron aksion kombëtar për prerjen e lidhjeve të paligjshme të ujit

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar nisjen e një aksioni kombëtar për ndërprerjet e lidhjeve të paligjshme të ujit të pishëm, i ngjashëm me aksionin e bujshëm të energjisë elektrike. Parlajmërimin e tij zoti Rama e bëri gjatë një takimi me grupin parlamentar socialist dhe qeverisë në mëngjesin e së hënës. …

Më shumë

Basha : “Edi Rama dhe qeveria e tij janë të zhytyr në krim dhe të kapur nga krimi”

Basha : "Edi Rama dhe qeveria e tij janë të zhytyr në krim dhe të kapur nga krimi"

Deklarata e kryeministrit Rama në komunikimin javor se shumë shpejt Komisionet e Vettingut do të japin rezultat, është komentuar menjëherë nga udhëheqësi i opozitës Lulzm Basha në rrjetin social Fejsbuk. Se sa e do Rama drejtësinë, e tregoi skandali Tahiri; se me kë bashkëqeveris Rama, e treguan përgjimet e antimafias …

Më shumë