KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 32)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Felaj: Prokurorë dhe gjyqtarë kanë bërë transferta të dyshimta parash

Felaj: Prokurorë dhe gjyqtarë kanë bërë transferta të dyshimta parash

Vetingu po jep rezultatet e para drejt identifikimit të prokurorrëve dhe gjyqtarëve të korruptuar. Antarët e Komisionit të Sigurisë zhvilluan këtë të hënë një takim me drejtuesit e Drejtorisë së Parandalimit dhe Pastrimit të Parave të cilët u informuan mbi disa raste të dyshimta transaksionesh që janë zbuluar në emër …

Më shumë

Vendosja e TVSH, Rama: Basha lobon në emër të oligarkëve!

Qeveria i jep zgjidhje borxhit të madh të rimbursimit të TVSH, gati projektligji

Vendosja e TVSH-së edhe për biznesin e vogël, ka sjellë reagime dhe kundërreagime në politikë. E ndërsa Kryetari i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Erjon Braçe deklaroi se Basha iu shërben oligarkëve që kanë kapur ekonominë, nuk ka vonuar dhe qëndrimi i kryeministrit Rama në rrjetin social Facebook. Sipas zoti Rama, …

Më shumë