KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Shkup, Zaev pret Ramën

Në muajt e ardhshëm, qeveria shqiptare dhe maqedonase do të zhvillojnë një mbledhje të përbashkët me fokus lehtësirat ekonomike mes dy vendeve. Kjo dakordësi u arrit nga kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij maqedonas Zoran Zaev gjatë një takimi në Shkup. Ministrite e Jashtme të të dy vendeve do …

Më shumë

Maltë, vrasja e gazetares

Maltë, vrasja, e gazetares

“Kudo ka kriminelë nëse shihni përreth. Situata është dëshpëruese”. Kjo ishte shprehja që shkroi në blogun e saj 30 minuta para se të vdiste gazetarja malteze Dafne Karuana Galicia, e cila u vra të hënën në Maltë, me një bombë të vendosur në makinë, afër shtëpisë së saj. 15 ditë …

Më shumë