KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 30)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Berisha në facebook: Përgjimet italiane arrestojnë Sajmir Tahirin!

Pas Bashës, ka reaguar edhe ish Kryeministri Sali Berisha. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Berisha thekson se Përgjimet italiane arrestojnë Sajmir Tahirin dhe se mandati ndërkombëtar i arrestit është i sigurt. Sipas Berishës nga përgjimet e partnerëve italianë konfirmohet përfshirja e Tahirit në trafikun e drogës dhe se …

Më shumë

Vllaznia do të tentojë në Ligën e Kampioneve për U19

Vllaznia do të tentojë në Ligën e Kampioneve për U19

Pas ballafaqimit, Shqipëri-Itali për eliminatoret e botërorit “Rusi 2018”, Shkodra pret këtë mesjavë një tjetër ndeshje ndërkombëtare. Këtë radhë stadiumi “Loro Boriçi” do të provojë emocionet e Ligës së Kampioneve të Evropës për të rinjtë e kategorisë U-19. Në këtë sezon konkurron edhe Vllaznia e Shkodrës. Kjo është hera e …

Më shumë

Spanjë, arrestohen udhëheqës të shoqërisë civile në Katalonjë

Spanjë, arrestohen udhëheqës të shoqërisë civile në Katalonjë

Autoritetet spanjolle kanë arrestuar dy liderë të shoqërisë civile në Katalonjë pasi akuzohen për kryengritje. Për këtë ngjarje ka reaguar presidenti i rajonit autonom, Karls Puixhdemon i cili tha se janë rikthyer burgosjet politike në Katalonjë. “Spanja ka burgosur dy liderë të shoqërisë civile të Katalonjës pasi kanë organizuar manifestime …

Më shumë

Presidenti Meta: Luftë kundër varfërisë për të garantuar të drejtat dhe dinjitetin e çdo qytetari

Presidenti Meta: Luftë kundër varfërisë për të garantuar të drejtat dhe dinjitetin e çdo qytetari

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar intensifikimin e luftës kundër varfërisë në Shqipëri, si një një luftë për të garantuar të drejtat dhe dinjitetin e çdo qytetari. Deklaratën e tij zoti Meta e bëri gjatë një vizite në ambientet e shoqatës humanitare “Strehë dhe Shpresë” në Tiranë me rastin e 17 …

Më shumë