KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Pa restaurues nuk ka monumente!

https://youtu.be/5fEOXqvm7TA

Nuk mund të ketë monumente të trashëgimisë kulturore jetëgjate pa breza të përkushtuar dhe kultivuar restauratorësh. 25 vite boshllëk dhe zhvillime kaotike në ndërtim dhe në ndërhyrjet restauruese kanë lënë pas jo pak dëme shpesh edhe të pakthyeshme ndaj aftësimi i vazhdueshem i restauratorëve është një nga prioritetet e Ministrisë …

Më shumë

Nis “Vettingu”, paralajmërohet furtunë në gjyqësor

Nis “Vettingu”, paralajmërohet furtunë në gjyqësor

30 Tetori i këtij viti pa dyshim do të mbahet mend gjatë në historinë e Shqipërisë. Në një ceremoni të thjeshtë me pjesmarrjen e  gjyqtarëve ndërkombëtar dhe njerëzit e përzgjedhur për të kontrolluar gjyqësorin, pa praninë e politikës,  ka nisur procesi delikat i kontrollit të gjyqtarëve dhe prokurorëve, i njohur me emrin …

Më shumë

Ndryshime në SHISH, dorëhiqet Visho Ajazi, Rama propozon Helidon Bendo

Ndryshime në SHISH, dorëhiqet Visho Ajazi, Rama propozon Helidon Bendo

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim 30 minutësh me Presidentin e Republikës Ilir Meta, ku paraqiti propozimin për lirim të Drejtorit të Shërbimit Informativ, Visho Ajazi, dhe emërim në këtë detyrë të zv.drejtorit të Shërbimit Informativ, Helidon Bendo. Propozimi i kryeministrit për lirim dhe emërim në krye të Shërbimit Informativ Shtetëror, …

Më shumë