KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Çështja Tahiri, Kryemadhi: U vërtetuan akuzat tona për lidhjet e drejtpërdrejta të qeverisë me krimin

Çështja Tahiri, Kryemadhi: U vërtetuan akuzat tona për lidhjet e drejtpërdrejta të qeverisë me krimin

LSI është përfshirë në sulmin e opozitës ndaj qeverisë Rama. Pas publikimit të dosjes “Habilaj”, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi shkruajti në një status në rrjetin social Fejsbuk se zhvillimet e fundit vërtetuan “…akuzat tona për lidhjet e drejtpërdrejta të qeverisë me krimin”. Sipas zonjës Kryemadhi “Ajo që shtypi italian …

Më shumë

Nis zbatimi i planit të veprimit për Zonën Ekonomike Rajonale – Samiti Digital i Ballkanit Perëndimor 2018

Nis zbatimi i planit të veprimit për Zonën Ekonomike Rajonale - Samiti Digital i Ballkanit Perëndimor 2018

Në fushën e integrimit digjital, filloi sot zbatimi i Planit Shumëvjeçar të Veprimit (PSHV) për Zonën Ekonomike Rajonale të miratuar në Samitin e Ballkanit Perëndimor që u mbajt në Trieste. Palët pjesëmarrëse krijuan Gjashtë Komitetet Drejtuese të Ballkanit Perëndimor (BP) për përgatitjen e Samitit Dixhital të 2018 BB në takimin …

Më shumë

Meta: Elsie na mësoi të gjithëve që ta duam më shumë Shqipërinë

Meta: Elsie na mësoi të gjithëve që ta duam më shumë Shqipërinë

Presidenti i Republikës Ilir Meta bëri homazhe në “Bibliotekën Kombëtare” në nderim dhe respekt të albanologut të shquar, përkthyesit, hulumtuesit dhe studiuesit të letërsisë e folklorit shqiptar, Robert Elsie. “Do t’i jemi mirënjohës përjetë Robert Elsiet për gjithçka ka bërë me dashuri dhe pasion për promovimin e kombit tonë, të vlerave …

Më shumë

Ahmeti dhe Sela për RTSH: Dakord bashkëpunimi mes qeverive shqiptaro-maqedonase

Ahmeti dhe Sela për RTSH: Dakord bashkëpunimi mes qeverive shqiptaro-maqedonase

Faktori shqiptar në Maqedoni mbështet projektin mes Shkupit dhe Tiranës për një mbledhje të përbashkët të dy qeverive në muajt në vazhdim. Duke folur për Televizionin Shqiptar, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe lideri i Aleances për Shqiptarët, Ziadin Sela, e shohin si të nevojshme mbledhjen e …

Më shumë