KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Flamurtari përballë Kamzës në javën e shtatë të kampionatit, Duro kërkon tre pikë

Flamurtari përballë Kamzës në javën e shtatë të kampionatit, Duro kërkon tre pikë

Traineri i Flamurtarit Shpëtim Duro ka vlerësuar kundërshtarin, por tashmë sipas tij qëllimi mbetet fitorja. Duro nuk ka dashur ti rikthehet sërish problemeve me gjykimin, që sipas tij kanë ndikuar në rezultatet e skuadrës vlonjate në tre ndeshjet e fundit, por ka kërkuar që jo vetëm në ndeshjet e Flamurtarit, …

Më shumë

Kosova në heshtje zgjedhore

Kosova në heshtje zgjedhore

Pas një fushate 30 ditëshe për zgjedhjet lokale, në Kosovë ka nisur heshtja zgjedhore. Më shumë se 1 milion e 890 mijë qytetarë me të drejtë vote, do të kenë mundësinë që të votojnë të dielën, më 22 tetor, për kandidatët për kryetar të komunave dhe këshilltarët komunalë. Zgjedhjet lokale …

Më shumë

Takim i ri NATO – Rusi

Takim i ri NATO - Rusi

Këshilli i përbashkët NATO-Rusi do të takohet në Bruksel më 26 tetor, për herë të dytë këtë vit. Zyra e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se takimi do të përqendrohet në konfliktet në Ukrainë dhe Afganistan, si dhe në mënyrat për zvogëlimin e rrezikut të përplasjeve dhe …

Më shumë