KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Gentian Mezani për Laçin

Fitorja e thellë në fushë kundërshtare, vendi i tretë aktualisht në kategorinë superiore, zgjedhja për të drejtuar skuadrën e Laçit apo edhe marrëdhëniet me lojtarët, presidentin e tifozerinë. Për të gjitha këto trajneri i Laçit, Gentian Mezani flet në RTSH Sport. Fillimisht vlonjati e cilëson se ka bërë zgjedhjen e …

Më shumë

Pesë ish-presidentë të SHBA, bashkë në një koncert për lehtesimin e gjëndjes së vendit pas uraganëve

Pesë ish presidentët amerikanë, Barak Obama, Xhorxh W Bush, Bill Klinton, Xhorxh Ejç W Bush dhe Xhimi Karter u shfaqën në skenën e një koncerti që u mbajt dje në Teksas për mbledhjen e fondeve për viktimat e uraganëve Harvi, irma dhe Maria. Pesë ish presidentët I vlerësuan amerikanët për …

Më shumë

Durrës, Kampionati Evropian i Peshëngritjes për Të Rinj ul siparin

Durrës, Kampionati Evropian i Peshëngritjes për Të Rinj ul siparin

Me pjesëmarrjen e mbi 500 sportistëve dhe 200 trajnerëve, stafeve mjekësore, gjyqtarëve dhe zyrtarëve, është mbyllur të shtunën në Durrës Kampionati Evropian i Peshëngritjes për Të Rinj dhe Nën-23-vjeçarët. I pranishëm në garat e fundit ka qenë edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Ai vlerësoi lart organizimin e këtij Kampionati …

Më shumë

Basha: Rama mbron Tahirin dhe trafikantët; Rama: Basha! Unë dua LUFTE me krimin, ti krimin e do për POLITIKE!

Basha: "Projekti 1 miliardë euro duhet ndalur tani"

Kreu i opozitës Lulzim Basha akuzoi kreun socialist dhe kryeministrin e vendit Edi Rama se është ai që po e mbron me imunitet parlamentar ish ministrin e brendshëm Saimir Tahiri. Në një dalje para mediave zoti Basha mbrojti edhe provat e paraqitur nga prokuroria në Këshillin e Rregullores, Imunitetit dhe …

Më shumë