KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

“Gjoka konstruksion” do të ndërtojë “Rrugën e Arbërit”

"Rruga e Arbrit", Rama dibranëve: "Hallall sharjet dhe talljet po erdhët në cermoninë e inagurimit"

Gara për marrjen me konçension të “Rrugës së Arbrit” u mbyll pa surpriza. Kompania “Gjoka konstruksion” u shpall fituese mes tre kompanive shqiptare që shprehën interes për të ndërtuar dhe mirëmbajtur “Rrugën e Arbrit”. Nga shqyrtimi i dokumentacionit të tre kompanive, komisioni i dhënies me konçesion vlerësoi se shoqëria “Gjoka …

Më shumë

Kryemadhi takon misionin e ODIHR-it : Zgjedhjet konfimuan problemet e paralajmëruara

Kryemadhi takon misionin e ODIHR-it : Zgjedhjet konfimuan problemet e paralajmëruara

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi priti në një takim Kreun e Misionit të ODIHR-it për zgjedhjet, Peter Tejler, i cili prezantoi raportin e organizatës për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Zonja Kryemadhi vlerësoi sensin sipas saj “përgjithësisht realist të raportit”, ku konfirmohet një pjesë e problemeve që janë ngritur para …

Më shumë

Maqedoni, Rama thirrje partive shqiptare: “Sa më shumë punë e bashkëpunim për të mirën e vendit e tē njerëzve pa dallim”

Maqedoni, Rama thirrje partive shqiptare: "Sa më shumë punë e bashkëpunim për të mirën e vendit e tē njerëzve pa dallim"

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka uruar partitë shqiptare për zgjedhjet vendore në Maqedoni , ndërsa u ka bërë thirrje për “sa më shumë punë e bashkëpunim për të mirën e vendit e tē njerëzve pa dallim”. Urimin e tij zoti Rama e bëri në rrjetin social Fejsbuk, pas rezultateve pozitive …

Më shumë

Ushtarakët shqiptarë diskutojnë për statusin e tyre

Ushtarakët nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Lugina e Preshevës të mbledhur në Tiranë, kanë themeluar shoqatën e përbashkët, “Bashkimi mbarëkombëtar i ushtarakëve shqiptarë”. Qëllimi i këtij organizmi veç të tjerash është dhe zgjidhja e statusit të ushtarakut, trajtimit dinjitoz finaciar i tyre, veçanërisht të ushtarakëve nga Republika e Shqipërisë, të …

Më shumë