KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Basha: Ndërkombëtarët presion qeverisë, ndryshe do të thellohet sundimi i krimit dhe korrupsionit

Basha: "Projekti 1 miliardë euro duhet ndalur tani"

Deklarata e kryeministrit Rama para grupit parlamentar socialist lidhur me qëndrimin ndaj çështjes Tahiri, është konsideruar nga kreu i opozitës Lulzim Basha si “Fushata e kërcënimeve dhe sulmeve që Edi Rama, Fatmir Xhafa, Saimir Tahiri dhe shumica në pushtet kanë ndërmarrë prej tre ditësh ndaj prokurorisë dhe sistemit të drejtësisë” …

Më shumë

“Çështja Tahiri” në grupin socialist, Rama : Kërkesa e prokurorisë për arrestim është e papranueshme, arbitrare dhe e refuzojmë unanimisht 

"Çështja Tahiri", Rama : "Drejtësi po, arbitraritet jo"

Kryeministri socialist Edi Rama e ka cilësuar si “një farse të inskenuar nga amatorë inatçi” procesin ndaj ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, por tha se do të zhgënjehej shumë nëseTahiri nuk është ai ka njohur  dhe i ka besuar. Deklaratën e tij zoti Rama e bëri para grupit parlamentar …

Më shumë

Basha: Qëllimi i Ramës para drejtuesve më të lartë të policisë ishte t’u jepte garanci publike kriminelëve!

Pas takimit te kryeministrit Edi Rama ka reaguar kryetari i PD-së Lulzim Basha. Në një deklaratë, postuar edhe ne rrjetin social facebook, Basha thotë se qëllimi i daljes së Edi Ramës para drejtuesve më të lartë të policisë ishte t’u jepte garanci publike kriminelëve se pavarësisht ngjarjeve të fundit, ai …

Më shumë