KRYEFAQJA » 2017 » Tetor (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Tetor 2017

Identifikimi i efektshëm i rreziqeve të korrupsionit në Institucionet Publike

Identifikimi i efektshëm i rreziqeve të korrupsionit në Institucionet Publike

Identifikimi i efektshëm i rreziqeve të korrupsionit dhe vlerësimi i tyre në institucionet publike është temë kryesore e një Forumi dy-ditor rajonal i cili filloi të mërkurën në Lubjanë, Slloveni. Gjatë dy ditëve të ardhshme, pjesëmarrësit, përfaqësuesit përkatës të ministrive të drejtësisë, organet anti-korrupsion dhe organizatat joqeveritare nga Evropa Juglindore …

Më shumë

Rama-PS nuk mbron Tahirin, respektuam Kushtetutën

Federata Europiane e Gazetarëve e indinjuar nga gjuha e Ramës me gazetarët

Pasi parlamenti votoi kërkesën e Prokurorisë për hetimin e thelluar ndaj deputetit Sajmir Tahiri, kryeministri Edi Rama deklaroi para mediave se socialistët respektuan Kushtetutën dhe nuk dhanë mbrojtje politike. Kryetari i shumicës qeverisëse deklaroi se po pret hetimin deri në fund për këtë çështje, duke sqaruar opinionin publik se kërkesa për …

Më shumë

Ditët e fundit të njerëzimit në syrin e artistes Deborah Sengl

Ditët e fundit të njerëzimit në syrin e artistes Deborah Sengl

“Minjtë janë të mirë për metafora” thuhet në esenë “Flakadani” shkruar nga shkrimtari austriak Karl Kraus. Mbi këtë thënie satirike dhe veprën e plotë, artistja austriake Deborah Sengl zgjeron fushën e saj të kreativitetit duke na ofruar në ekspozitën e saj “Ditët e fundit të njerëzimit” pikërisht një marsh kontrovers …

Më shumë

Volejboll, legjionarët e rrjetës vijojnë paraqitjet e kënaqshme

Volejboll, legjionarët e rrjetës, vijojnë paraqitjet e kënaqshme

Ka qenë dy javë të përziera sa u përket rezultateve kjo për 3 volejbollistet e Kombëtares shqiptare që militojnë në kampionatet e huaja. Megjithatë, për pasuesen Sindi Marina, që luan në kampionatin amerikan të kolegjeve, por edhe qendra Sava Thaka, në kampionatin sllovak, dhe diagonalistja Erblira Bici në kampionatin italian, …

Më shumë